Strona glownaAktualnosci

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY! PADŁ KOLEJNY REKORD!

2019-01-14 14:45:46

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Muszyna tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną.

 

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Muszyna tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną. Wzorem poprzednich lat sztab został utworzony w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie, jego szefem została Izabela Bajorek - dyrektor MGOK a członkami: Elżbieta Gościńska, Anna Urbańska oraz Agnieszka Liber z ramienia MGOK a także nauczyciele ze szkoły podstawowej w Żegiestowie Anna Długosz i Monika Rogóż. Opiekunem wolontariuszy z ramienia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Muszynie była Anna Zasadni - nauczyciel ZSP Gimnazjum w Muszynie.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze kwestowali pieniądze do puszek na terenie miasta i gminy a o godz. 16.00 w Dworze Starostów rozpoczął się program artystyczny, podczas którego wystąpiły zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie. Podczas wieczornej imprezy na przybyłych czekał także kiermasz słodkich wypieków a wśród przysmaków nie zabrakło czekoladowych jeżyków i rogalików kruchych z konfiturą. Na kiermaszu można było kupić także inne interesujące drobiazgi podarowane przez darczyńców, takie jak: bombki choinkowe, serwety, ozdoby i inne.

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano quiz pn. „Kto da więcej”. Podczas tej zabawy można było nabyć gadżety WOŚP, aniołki szydełkowe, anioły zdobione techniką „decoupage”, obrazy, koszulki a także oryginalne sombrero oraz wiele innych ciekawych przedmiotów przekazanych na ten szczytny cel przez ludzi wielkiego serca.

Tradycyjnie jak co roku dochód z ostatniej ślizgawki na lodowisku „Zapopradzie” został w całości przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tego roku Muszyna zebrała ponad 26 590, 00 złustanawiając kolejny rekord! Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie zostali obojętni na pomoc dla najmłodszych, tego roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Organizatorem wydarzenia na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie. Dziękujemy wolontariuszom kwestującym mimo zimna, rodzicom wolontariuszy, którzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą podczas kwesty. Dziękujemy darczyńcom indywidualnym oraz stowarzyszeniom i szkołom z MiGU Muszyna. Dziękujemy Fundacji Rodzice Dzieciom, Stowarzyszeniu „Sposób na życie”, Powiatowemu Ośrodkowi Wsparcia. dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie oraz Firmie Hans-Sport z Muszyny.

 

UA-22074793-1