Strona glownaAktualnosci

Piknik majowy 2013 r.

2013-04-12 14:03:31

Zapraszamy na rozpoczęcie letnich imprez plenerowych do Amfiteatru "Zapopradzie".

 „Piknik majowy” to cykliczna impreza plenerowa otwierająca sezon artystyczny w muszyńskim amfiteatrze „Zapopradzie”.

Tego roku Uzdrowisko nad Popradem, rozpocznie świętowanie 1 maja „Popołudniem familijnym” podczas, którego tradycyjnie zaprezentują się artystyczne zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie. Następnie młodzi widzowie będą mogli obejrzeć widowisko pt. „Serce Don Juana” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Podczas spektaklu pojawią się aktorzy na szczudłach oraz ciekawe animacje muzyczne a także efektowne elementy pirotechniczne.

W drugiej części programu podczas „Wieczoru Rockowego” zagrają zespoły o zdecydowanie mocniejszym brzmieniu. Najpierw zaprezentuje się krakowska formacja „Cinemon” natomiast o godzinie 20.00 na scenie amfiteatru „Zapopradzie” rozpocznie się koncert legendarnego zespołu TSA - z Markiem Piekarczykiem na czele, który jest jednym z trenerów obecnej edycji programu „The Voice of Poland” w TVP2.

4 maja w sobotę na zwolenników muzycznych rozrywek pod gołym niebem, będzie czekała kolejna atrakcja: „Festyn nad Popradem” z duetem wokalno-instrumentalnym „Duo Live”. Zabawę poprzedzą plenerowe warsztaty tańca nowoczesnego z zespołem „Freaks”.

Podczas weekendu majowego na terenie Muszyny będą również odbywać się inne ciekawe wydarzenia takie jak: wernisaże, spotkania, śpiewanie pieśni patriotycznych w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” a także „Majówka przy figurze Matki Boskiej” na wzgórzu zamkowym potocznie zwanym „Basztą”.

Nie zapominajmy również o tym że Uzdrowisko w ostatnich latach wzbogaciło się o wiele interesujących miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych, które warto zobaczyć. Unikatowe ogrody sensoryczne, „Park Baszta” z siłownią na wolnym powietrzu, urocze alejki spacerowe i bogaty program artystyczny. To wszystko czeka na tych, którzy w pierwszych dniach maja postanowią przyjechać do Muszyny.

 

Zobacz afisz z programem.

UA-22074793-1